Drodzy Widzowie, Przyjaciele, Twórcy Teatru Lalek „Zaczarowany Świat”, Fundacji Pro Theatro oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych bardzo dziękujemy za 69 lat wspólnej teatralnej przygody, 19 lat edukacji w Studium i 17 lat współpracy w Fundacji.

W tym sezonie zakończyliśmy naszą artystyczną wędrówkę.

Jednak pozostanie na zawsze do Waszej dyspozycji historia Teatru.

Z radością informujemy, że archiwum wszystkich wspomnianych Instytucji (albumy, teksty, kroniki, zdjęcia, nagrania) lalki oraz scenografie zostały zdeponowane w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 w Warszawie.

Każdy kto chciałby spotkać się z naszą historią może skorzystać z tych archiwaliów, które Instytut opracuje, zdygitalizuje i udostępni w Elektronicznej Encyklopedii Teatralnej. Instytut przewiduje w przyszłości organizację wystawy poświęconą Teatrowi, Fundacji i Szkole.

Materiały dotyczące funkcjonowania Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” mogą posłużyć jako interesujący materiał badawczy do przygotowania prac magisterskich bądź doktorskich.

Żywą historią Teatru jest Emilia Betlejewska (tel. 601 816 690), która nadal będzie do dyspozycji osób zainteresowanych warsztatami teatralnymi bądź spotkaniami autorskimi.  

Zapraszamy!