Magiczny Cyrk

”Magiczny Cyrk” to przedstawienie nagrodzone w Ordu (Turcja), Stambule (Turcja), i Namur (Belgia) oraz zaproszone, na styczeń, do Włoch i do Tangeru (Maroko).

Piękna, wzruszająca opowieść o starym cyrkowcu odrzuconym przez młodych i sprawnych akrobatów oraz o chłopcu, który chce zostać zabawnym klaunem. Marzenie małego Jasia jest bardzo silne, ale chłopiec nie wie, że aby osiągnąć sukces trzeba dużo pracować. Również śmieszy go nieporadny, stary klaun. Mały Jaś podejmuje próby żonglerki, jednak nieudane. Zmęczony zasypia i we śnie spełniają się jego marzenia. Potrafi żonglować, tresować dzikie zwierzęta, wyczarowywać króliki z kapelusza itp. Gdy się budzi, prosi starego klauna, by był jego nauczycielem, Między bohaterami rodzi się prawdziwa przyjaźń.
Przedstawienie adresowane jest do młodszej widowni, jednak tak naprawdę każdy może obejrzeć spektakl, aby przypomnieć sobie jak ważne są wartości tj. ciężka praca nad sobą, spełnianie marzeń, szacunek, autorytet i prawdziwa przyjaźń.
Spektakl jest uniwersalny, zarówno w jego treść jak i w języku spektaklu, którym jest obraz, dzięki czemu przedstawienie może dotrzeć do mieszkańca całego świata.
Przedstawienie wypełnione jest często ironiczną i zabawną muzyką.
Zaś scenografię do spektaklu tworzyła wybitna artystka – Helena Chowańska, która jest autorką wielu nagradzanych scenografii oraz zajmuje się wykonywaniem animacji do filmów w Niemczech.

Scenariusz i reżyseria: Emilia Betlejewska, scenografia: Helena Chowańska, muzyka: Artur Forkasiewicz.
Występują: Emilia Betlejewska, Damian Droszcz, Adrian Wilk.
Technika: aktor żywoplanowy, lalki czeskie, teatr fluorescencyjny, multimedia.
Czas trwania spektaklu: 45 minut.