O Rybaku i Smoku Niemytym

Najnowszy spektakl Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” to interaktywna lalkowa komedia dla najmłodszych.

Już sam tytuł wywołuje uśmiech.

Głównym bohaterem jest smok Anwiluś, który nie lubi się myć i nie lubi porządku. By zrozumiał te umiejętności zrozpaczeni rodzice /Ojciec Wili i Mama Anwilica/ wysyłają syna na kurs do Lublina. Anwiluś rozpoczyna swą pełną przygód wyprawę. Pierwszym miejscem, które mija w swoim locie, to Ciechocinek! Nasz bohater nieopatrznie kichnął ogniem nad tężniami …co wywołało wielkie zamieszanie . Z opresji Anwilusia i tężnie ratują odważne koty- strażacy. Przed Anwilusiem dalsza droga i kolejna przygoda… tym razem ląduje nad Wisłą niedaleko Złotorii. Tu, by spełnić swoje marzenie i nauczyć się porządku, smok będzie musiał wykonać żądanie, które stawia przed nim Baba Bacha, strażniczka zamku i czarodziejskiego źródła. Na szczęście pomaga Anwilusiowi rybak Jaś…. Skutkiem ich współpracy pełna śmieci Wisła zostanie oczyszczona i powrócą do niej ryby, których będzie dostatek dla rybaka, smok nauczy się porządku, zaś Baba Bacha stanie się dobrą dla wszystkich Babcią Basią….

Bogactwo plastyczne, dowcipny tekst, znakomita muzyka, świetna gra aktorów i aktywny udział dzieci gwarantują znakomitą zabawę dla publiczności.

Scenariusz: Zbigniew Szczepański, reżyseria: Emilia Betlejewska, scenografia: Urszula Łapot, animacje filmowe: Maja Figurska, muzyka: Paweł Dudzik.

Występują: Emilia Betlejewska, Damian Droszcz, Adrian Wilk.

Techniki: aktor żywoplanowy, pacynki mimiczne kombinowane, teatr cieni, animacje filmowe.

Czas trwania spektaklu: 45 minut.

Premiera 15.09.2017