Legenda o Smoku Wawelskim

W tej legendzie z przymrużeniem oka wszystko się może zdarzyć. Żeby dowiedzieć się, czym się różni smog od Smoka, Turystka musiała złamać obcas na Wawelu. To wokół butów kręci się przezabawna historia opowiedziana młodej dziewczynie przez Szewca. Ku jej zdziwieniu w zakładzie szewskim, zamiast wymagającego naprawy obuwia, znajdują się lalki.

Okazuje się, że we współczesnych czasach ludzie nie naprawiają butów, wszyscy noszą adidasy, a prawdziwych rycerzy już nie ma… Trzeba więc zająć się czymś innym! Zdolny szewc-lalkarz prezentuje swoje lalki i zaczyna opowiadać Turystce historię o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku, który dzięki swojemu sprytowi uratował Kraków. Turystka włącza się w opowieść i na oczach widza powstaje wspaniały spektakl.

Siłą przedstawienia jest nie tylko przykuwająca wzrok najmłodszych kolorowa scenografia, ale i barwne lalki czeskie i marionetki sycylijskie. Spektakl przekazuje młodym odbiorcom tradycyjną polską legendę w lekki i przyjemny sposób, zachęcając najmłodszych do poznawania historii innych miast. Przeniesiona w czasy współczesne opowieść staje się bliższa dzieciom.

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Emilia Betlejewska, muzyka: Barbara Zadroga.

Występują: Emilia Betlejewska i Damian Droszcz.

  • Technika: aktor żywoplanowy, lalki czeskie, marionetki sycylijskie,
  • Przedstawienie adresowane dla dzieci 2,5-9 lat,
  • Czas trwania spektaklu: 40 minut.

Przedstawienie gramy na żądanie widza w każdym terminie.

 

Zapraszamy do rezerwacji biletów.